Externí datové zdroje


TrendLucid můžete propojit s dalšími zdroji dat. Díky propojení si urychlíte práci (zobrazení ID produktů v reportu) a zaměříte se ještě přesněji na ty produkty, s kterými se vyplatí pracovat (data o prodejích z vlastních Google Analytics).

Propojení s XML feedem

Pro přidání vašich interních ID do reportu.

Propojení s Heurékou

TrendLucid se umí propojit s vaším sortiment reportem a konverzním reportem na Heuréce. Jejich spojení vám přinese data o počtu prokliků a objednávkách z Heuréky i možnost zobrazit pro každý produkt jeho unikátní ID.

Propojení se Zboží

Díky implementaci dat ze Zboží.cz můžete v reportu sledovat i ceny na e-shopech, které se rozhodli odejít ze srovnávače Heuréka. Data ze Zboží se v reportu zobrazují pouze v případě, že nejsou dostupné žádné informace z Heuréky, a jsou odlišena kurzívou. Díky přísnějšímu párovacímu mechanismu se může stát, že se v reportu u daného konkurenta neobjeví všechny produkty, na druhou stranu by chybovost spárování měla být velmi nízká. V případě, že narazíte na produkt, který v reportu chybí nebo je naopak do reportu špatně napárován, kontaktujte nás. Stávajícím zákazníkům nespouštíme tuto funkci automaticky. V případě, že Vás implementace Zboží zajímá, napište nám a vše pro Vás zdarma zařídíme.

Propojení s Google Analytics

Díky spojení TrendLucidu s Google Analytics rychle zjistíte, jaké aktuálně nejoblíbenější produkty se vám na e-shopu špatně prodávájí – a vyplatí se tak s jejich potenciálem více pracovat. Nastavením správné strategie jejich prodeje, ať už to bude například přecenění nebo cílenější promování, z nich dokážete vytěžit maximum.Na první pohled identifikujete i produkty, u kterých naopak dosavadní cenová či marketingová strategie zabraly na výbornou a kterými se můžete inspirovat. V grafu vidíte produkt z konce žebříčku oblíbenosti, který se ale na e-shopu prodává překvapivě dobře. Takový produkt si zaslouží bližší pozornost: jak je nastavena jeho cena vůči konkurenci? Kde jsme daný produkt promovali s tak pozitivním výsledkem? A můžeme tuto strategii použít i pro další zboží v kategorii? 

K úspěšnému propojení potřebujete mít aktivní a správně nastavený Ecommerce Tracking modul v Google Analytics. Do GA je třeba posílat stejné ID, jaké posíláte do sortiment reportu Heuréky – ke kterému potřebuje TrendLucid také přístup (případně k vašemu XML feedu). Data si TrendLucid spáruje automaticky a v reportu se statistiky o tržbách a prodejnosti jednotlivých produktů zobrazí jak za posledních 7 dní, tak v souhrnu za poslední měsíc.Propojení reportu s Google Analytics pro Vás nastavíme zdarma. 
Kontaktujte Lenku Řičánkovou na ricankova@dataweps.com nebo na telefonním čísle 797 979 221.