Rozšířená nastavení

Příjemci e-mailu

Zde můžete nastavovat jednotlivé příjemce pravidelného reportu. Pomocí ikony tužky lze adresu zpětně upravit a pomocí červené ikony popelnice adresu ze seznamu příjemců smazat. Každý příjemce bude mít skrze automatické emaily s reporty přístup k historii reportů, nikoliv však do administrace. Počet příjemců reportu není nijak omezen.

Nastavení oblasti

V případě rozdělení reportů pro jeden e-shop do více oblastí se samostatnými soubory lze od sebe pro rychlejší orientaci odlišit i jednotlivé pravidelné e-maily. Do pole Název souboru reportu můžete specifikovat název oblasti, který se přidá k obecnému názvu souboru, tedy datumu vygenerování a názvu e-shopu (např. eshop.cz-oblast-2017-01-01). Pole Text do předmětu e-mailu specifikuje název dané oblasti, který pak v předmětu pravidelného e-mailu s čerstvým reportem figuruje takto: "TrendLucid report: jak si stojíte oproti konkurenci v oblasti elektronika?"

Limity produktových upozornění

Limity produktových upozornění nastavují hraniční hodnoty pro výpis produktů na listu Změny a upozornění, v tabulce příliš levných a podezřele drahých produktů. Tyto limity se poté propisují i do dashboardu. Pokud například nechcete sledovat všechny produkty, kde jste levnější než nejlevnější z vámi sledovaných konkurentů, a to jen o jednu korunu, můžete tento limit jednoduše specifikovat. Limit pro levné produkty se specifikuje v korunách. Dražší produkty se specifikují v procentuální hodnotě, tedy "zajímají mě pouze produkty, kde jsem o více než 10 % dražší než nejdražší z mých konkurentů".

Přidat specifickou kategorii

Kromě běžných kategorií, jejichž sledování nastavujete přes základní formulář, můžeme sledovat i kategorie vytvořené na míru pomocí filtrů. Pokud Vás např. nezajímají obecně televize, ale pouze televize Samsung s cenovou hranicí nad 20 000 Kč, můžete si pro tyto produkty nastavit samostatnou kategorii. Nastavení se opírá o filtry na Heuréce. Navštivte tedy stránku základní kategorie (např. http://televize.heureka.cz/) a pomocí filtrů v levém panelu specifikujte svou potřebu (např. televize výrobce Samsung nad 20 000 Kč) a po aplikaci filtru zkopírujte výsledné URL (v případě televizí to bude http://televize.heureka.cz/f:12237:278835;p:10477,10478,10985/). Toto URL vložte do pole URL adresa kategorie na Heuréce. V poli Název kategorie je pak třeba kategorii vytvořenou na míru pojmenovat. Názvy kategorií schvalujeme a může se proto změnit. Klikem na tlačítko Přidat se kategorie vytvoří a automaticky přiřadí k Vašemu reportu. Stejně tak můžete skrze tento formulář přidat i kategorie, které aktuálně neprodáváte, a přesto je chcete sledovat, např. pro přehled o trhu před rozšířením produktového portfolia.

Přidat specifického konkurenta

Skrze základní formulář pro výběr kategorií a konkurentů můžete do svého reportu přidat pouze konkurenty, kteří prodávají produkty ve stejných kategoriích jako Vy. Pokud chcete sledovat i konkurenty mimo svoji oblast nebo jste důležitého konkurenta v seznamu nenalezli, můžete ho zkusit vyhledat skrze seznam všech sledovaných e-shopů ve formuláři Přidat specifického konkurenta. Pokud svého konkurenta v seznamu nenajdete, nemáme pro něj žádná data a nesledujeme ho.