Co lidé chtějí nakupovat

Co lidé nakupují

Na kartě Co lidé chtějí nakupovat najdete data o návštěvnosti kategorií zboží na Heuréce. Pocházejí ze sledování více než milionu zařízení českých uživatelů a nijak je nedopočítáváme – nejedná se proto o absolutní hodnoty, ale o počet unikátních uživatelů, kteří ze sledovaného vzorku navštívili v daném týdnu kategorii na Heuréce. Přínos dat leží především v jejich vzájemném porovnávání, díky kterému rychle poznáte, jaké zboží se prodávat přestává a kterému naopak sezóna začíná.Pohledy na data

Produktový manažer

  • Může porovnat oblíbenost kategorií u sebe na e-shopu vůči trhu. Identifikuje změny na trhu dříve, než se projeví v interních datech. “Prodávají se mi špatně zimní pneumatiky, přitom je sezóna. Prodává se stejně špatně i obecně, nebo je chyba někde u mě?”

Marketingový manažer

  • Zjistí, zda jeho kampaně a jejich výstupy odpovídají tomu, co se děje na trhu. “Nikdo u nás nekupuje grily, mám něco špatně, nebo se to týká celého trhu?” 

  • Dokáže zachytit změny v sezónním zboží dříve než ve vlastních datech. “Končí zájem o ventilátory, mám je pořád propagovat?” 
  • Dokáže reagovat i na malé výkyvy, které ostatní shopy nemohou zaznamenat. “Je sice polovina léta, ale venku se ochladilo a zájem o přímotopy jde prudce nahoru. Možná bychom je měli na pár dní hodit na titulku.” Založí komunikaci s produktovým manažerem na reálných číslech. 

Manažer e-shopu

  • Může rychle kontrolovat, zda jeho marketingové a produktové oddělení něco neopomnělo. “Kategorie GPS navigace jde nahoru, tak proč se to u nás neprojevilo v prodejích – dělá to marketing správně? Zimní lyže jdou dolů, proč máme ještě půlku věcí na skladě?”