Kde lidé chtějí nakupovat

Kde lidé nakupují

Vysoká návštěvnost nutně neznamená i vysoký počet objednávek. Na kartě proto můžete pravidelně monitorovat také růst počtu recenzí konkurenčních e-shopů na Heuréce, který významně koreluje s počtem objednávek. Mimo aktuální absolutní počet recenzí vidíte v reportu také přírůstky po týdnech a sumu za poslední 4 týdny (28 dní). Pokud TrendLucid report využíváte krátce, může se stát, že starší sloupce přírůstků nebudou v počátku dostupné. 


Sloupcový graf zobrazuje přírůstky za poslední čtyři týdny (odstíny modré, viz legenda) pro jednotlivé e-shopy (shluky sloupců). Sloupce jsou seřazeny podle velikosti sumy za poslední 4 týdny, takže podle pozice sloupců ihned vidíte, kdo roste nejrychleji. Rychle také vizuálně identifikujete výkyvy mezi jednotlivými týdny. Graf výše ukazuje návštěvnosti e-shopů s pneumatikami na začátku dubna, kdy začíná stoupat kategorie Letní pneumatiky. Vidíte, který e-shop prodává nejvíce, ale i jak si aktuálně rozdělují trend nákupu letních pneumatik (viz např. vysoký nárůst v posledním týdnu u pneuboss.cz). Graf se v reportu automaticky generuje pouze pro prvních deset největších sledovaných konkurentů.Pohledy na data

Marketingový manažer

  • Rychlý přehled o konkurenci. Kdo se vymyká, kdo roste a na úkor koho.
  • Jaký dopad měly kampaně konkurence? “Sleduji newsletter konkurenta OKAY a nedávno ho kompletně předělali. Mělo to nějaký dopad na jejich návštěvnost nebo počet recenzí/objednávek?

Produktový manažer

  • Porovná svou návštěvnost s konkurenty a zapozicuje sebe sama oproti sledovaným e-shopům nad daty. Zjistí, jak si stojí z pohledu objednávek v porovnání s ostatními e-shopy pomocí porovnání růstu recenzí na Heuréce.
  • Identifikuje výkyvy v růstu počtu recenzí na Heuréce i v návštěvnosti u konkurence a může dohledat jejich zdroje a důvody. 
  • Porovná návštěvnost a růst hodnocení vůči sobě. Vysoký traffic nemusí ještě znamenat velký počet objednávek. “Můj konkurent má sice velkou návštěvnost, ale ve skutečnosti se mu nedaří tak dobře překlápět návštěvníky v zákazníky.“ 

Manažer e-shopu

  • Může kontrolovat práci marketingového oddělení. "Chlubili jste se, jak skvělá je kampaň, ale nahoru šly všechny e-shopy, takže kampaň byla ve skutečnosti průměrná?"