Kde lidé chtějí nakupovat

Kde lidé nakupují

Vysoká návštěvnost nutně neznamená i vysoký počet objednávek. Na kartě proto můžete pravidelně monitorovat také růst počtu recenzí konkurenčních e-shopů na Heuréce, který významně koreluje s počtem objednávek. Mimo aktuální absolutní počet recenzí vidíte v reportu také přírůstky po týdnech a sumu za poslední 4 týdny (28 dní). Pokud TrendLucid report využíváte krátce, může se stát, že starší sloupce přírůstků nebudou zpočátku dostupné. 

Sloupcový graf zobrazuje přírůstky za poslední čtyři týdny (odstíny modré, viz legenda) pro jednotlivé e-shopy (shluky sloupců). Sloupce jsou seřazeny podle velikosti sumy za poslední 4 týdny, takže podle pozice sloupců ihned vidíte, kdo roste nejrychleji. Rychle také vizuálně identifikujete výkyvy mezi jednotlivými týdny. Graf se v reportu automaticky generuje pouze pro prvních deset největších sledovaných konkurentů.Pohledy na data

Marketingový manažer

  • Rychlý přehled o konkurenci. Kdo se vymyká, kdo roste a na úkor koho.
  • Jaký dopad měly kampaně konkurence? “Sleduji newsletter konkurenta XY a nedávno ho kompletně předělali. Mělo to nějaký dopad na jejich návštěvnost nebo počet recenzí/objednávek?

Produktový manažer

  • Porovná svou návštěvnost s konkurenty a zapozicuje sebe sama oproti sledovaným e-shopům nad daty. Zjistí, jak si stojí z pohledu objednávek v porovnání s ostatními e-shopy pomocí porovnání růstu recenzí na Heuréce.
  • Identifikuje výkyvy v růstu počtu recenzí na Heuréce i v návštěvnosti u konkurence a může dohledat jejich zdroje a důvody. 
  • Porovná návštěvnost a růst hodnocení vůči sobě. Vysoký traffic nemusí ještě znamenat velký počet objednávek. “Můj konkurent má sice velkou návštěvnost, ale ve skutečnosti se mu nedaří tak dobře překlápět návštěvníky v zákazníky.“ 

Manažer e-shopu

  • Může kontrolovat práci marketingového oddělení. "Chlubili jste se, jak skvělá je kampaň, ale nahoru šly všechny e-shopy, takže kampaň byla ve skutečnosti průměrná?"