Přehled kategorií

Celkový nabízený počet TOP produktů

Přehled kategorií poskytuje rychlý pohled pro srovnání počtu produktů a cen nad kategoriemi. Řádky celkové oblíbenosti nabízených produktů jsou počítány jako průměr nad všemi kategoriemi – zatímco vy tak máte např. v průměru ve všech kategoriích 46 z TOP 200 produktů, váš konkurent má nad všemi sledovanými kategoriemi v průměru 52 produktů z TOP 200. Je možné sledovat takový počet produktů, jaký je pro Vás potřebný - TOP 200, 500, nebo celou kategorii.

Počty nabízených TOP produktů podle kategorií

Oblíbenost nabízených produktů podle jednotlivých kategorií pak ukazuje stejná čísla v detailnějším pohledu jednotlivých kategorií. Zelená políčka značí nižší počet produktů u konkurenta, červená naopak že konkurence v dané kategorii nabízí více produktů z TOP 200 než váš e-shop.

Celková cenová konkurenčnost nabízených TOP produktů

Stejně je tomu i níže: Celková cenová konkurenčnost nabízených produktů ukazuje, o kolik jsou vaši konkurenti dražší (zelená políčka) nebo levnější (červená políčka) nad všemi kategoriemi. 

Cenová konkurenčnost nabízených produktů podle kategorií

Celková konkurenčnost nabízených produktů podle kategorií nabízí stejné údaje v detailnějším pohledu. Čísla zde ukazují nejen průměrný rozdíl cen, ale pro smysluplné porovnání za lomítkem uvádíme i počet společných produktů v rámci TOP 200. Např. “-16 % / 58” tedy vyjadřuje, že v dané kategorii mám s konkurentem společných 58 produktů a tyto produkty prodává o 16 % levněji než já.
Pohledy na data

Produktový manažer

  • Získá cenový a produktový pohled na navštěvovanost kategorií. "Proč relativně navštěvovaná kategorie zubní kartáčky u nás tak navštěvovaná není? Může to být cenou nebo špatným výběrem produktů? Kolik oblíbených kartáčků máme my a jak draze je prodáváme třeba vůči Lekárna.cz?"

  • Ověření spárování s Heurekou. „Podle reportu mám podezřele málo TOP léků, přitom na listu kategorie vidím produkty, které na e-shopu určitě máme – a report říká, že ne. Jsou v našem feedu správně uvedeny a v pořádku spárované na kartě?“

Manažer e-shopu

  • Může kontrolovat práci produktového oddělení. “Chceme prodávat elektrické zubní kartáčky, ale ve skutečnosti nemáme skoro žádné aktuálně oblíbené – a ty co máme, nejsou ani zdaleka cenově konkurenceschopné.”